
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Dielectric | X5R |
| Capacitance | 5.6 nF |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Voltage Rating | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
Stock: 1371
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00394
Ext.Price$0.00394
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00394 | $0.00394 |
| 10 | $0.00317 | $0.03170 |
| 50 | $0.00283 | $0.14150 |
| 100 | $0.00252 | $0.25200 |
| 500 | $0.00223 | $1.11500 |
| 1000 | $0.00213 | $2.13000 |
